Forever Active Pro-B™

Stres, niewłaściwa dieta, wpływ środowiska, życie w pośpiechu – w takich sytuacjach organizm może potrzebować uzupełnienia mikroflory jelitowej. Sięgnij wtedy po Forever Active Pro­-B™ – suplement diety, który zawiera specjalnie dobraną mieszankę 6 szczepów bakterii z rodzajów Lactobacillus i Bifidoacterium:
Bifidobacterium lactis
Lactobacillus rhamnosus
Lactobacillus reuteri
Lactobacillus acidophilus
Bifidobacterium longum
Bifidobacterium B-bifidum

Jedna kapsułka dziennie dostarcza ponad 8 mld jtk*.
* jtk – Jednostka tworząca kolonie bakterii

Bakterie rodzaju Bifidobacterium i Lactobacillus występują naturalnie w organizmie człowieka. Skład mikroflory jelitowej człowieka jest odnawialny. Zmiana ilości bakterii
w jelitach jest procesem normalnym dla organizmu.
Formułą składającą się z ww. szczepów opracowano we współpracy z Copenhagen University Hospital – liderem w dziedzinie gastroenterologii. Szczepy zawarte
w preparacie zostały przebadane i dobrane w oparciu o badania kliniczne. Szczepy te są bezpieczne i dobrze tolerowane. Udowodniono klinicznie, że dwa z tych szczepów mają zdolność do zwiększonej kolonizacji w jelitach.
Innym cennym składnikiem Forever Active Pro­-B™ jest błonnik pokarmowy, który stwarza bakteriom sprzyjające środowisko do przeżycia w drodze do jelita grubego. Zawarty w preparacie rodzaj błonnika to średniołańcuchowe fruktooligosacharydy, które wspierają fermentację bakterii Bifidobacterium i Lactobacillus.
W Forever Active Pro­-B™ zastosowano rozwiązania wspierające skuteczne działanie suplementacyjne preparatu. Zawarte w nim szczepy odznaczają się odpornością na działanie kwasów w soku żołądkowym i soli żółciowych, dzięki czemu w optymalnym stanie dotrą do swojego miejsca przeznaczenia. Kapsułki i opakowanie powstały z użyciem specjalnych technologii (np. Activ Vial Technology™), które zapewniają ochronę działania bakterii w trakcie procesu produkcji i okresu trwałości produktu.

Składniki:
dekstryna, fruktooligosacharydy, substancja glazurująca – hydroksypropylometyloceluloza, szczepy bakterii: Bifidobacterium animalis ssp. Lactis, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus reuteri, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium bifidum, substancje przeciwzbrylające – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu, barwnik – dwutlenek tytanu.

Opakowanie: 30 kapsułek

 

  • Uzupełnia mikroflorę jelitową podczas i po antybiotykoterapii, w przypadku niezrównoważonego sposobu odżywiania, przy zmianie diety, po biegunce
  • Zawiera 6 szczepów bakterii kwasu mlekowego
  • Ponad 8 mld jtk*
  • Liofilizowane szczepy bakterii – stabilne przy przechowywaniu
  • Bakterie odporne na działanie soku żołądkowego docierają w optymalnym stanie do jelit
  • Nie wymaga przechowywania w lodówce (przechowywać w temp. do 25 °C)
  • Bez alergenów
  • 1 kapsułka dziennie

Sugerowana cena detaliczna: 171,70 zł
Cena ze zniżką*: 145,95 zł
* Zniżka obowiązuje po dołączeniu do firmy i dokonaniu zakupów za min. 250 zł